„Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem.”

Arystoteles

cze 16, 2015

Wiem kim jestem


Schodzę po przymocowanej do cembrowiny  metalowej drabince na dno ciemnej studni.[..]Pociągam za sznur i zamykam pokrywę studni. Ciemność wydaje się absolutna.[..]

Napisał: efros

„Schodzę po przymocowanej do cembrowiny  metalowej drabince na dno ciemnej studni.[..]Pociągam za sznur i zamykam pokrywę studni. Ciemność wydaje się absolutna.[..]nie słychać wiatru, którego dźwięk przedtem czasami tu dobiegał. Jestem teraz definitywnie oddzielony od ludzi. Nie przyniosłem nawet latarki. Jest to jakby wyznanie wiary. Chcę pokazać, że przyjmuję ciemność bezwarunkowo.Siadam na ziemi. Opieram się o ścianę studni i [,,] zamykam oczy. Staram się nie słyszeć bicia własnego serca. Oczywiście nie ma potrzeby zamykania oczu w ciemności. I tak nic nie widać. Jednak je zamykam. Nawet w zupełniej ciemności fakt zamknięcia oczu posiada pewne znaczenie. Biorę kilka głębokich oddechów i przyzwyczajam ciało do ciemnej przestrzeni o kształcie długiego walca.. Pachnie tak jak zawsze i czuję powiew tego samego powietrza.[…]dokładnie tak jak za pierwszym razem. Nie ma tu pór roku, nie ma nawet czasu.”

„Kronika ptaka nakręcacza” Haruki Murakami

Bycie ze samym sobą  daje szansę na wdech i powietrze w płucach. Każdy powinien mieć swoją studnię i  móc do niej wejść wtedy, kiedy zaistnieje potrzeba. W razie konieczności  pobyć tyle ile trzeba, aby zebrać myśli. Cisza w głowie daje porządek, klarowność pomysłów, jasność planów i decyzji, odpowiedzi na pytania, których wcześniej nie dało się doprecyzować. Mózg ludzki potrzebuje medytacji, refleksji, głębokiej ciszy, swoistej modlitwy. Masz czas na zresetowanie się i dystans do wielu kwestii. Potem zostaje już tylko działać.

KONTAKT

EFROS
Monika Goc
ul. Drukarska 11/13
30-348 Kraków,
tel. 608 605 140
tel. 503 682 672
mgoc@efros.pl biuro@efros.pl

Strona wykonana przez: PageView