„Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem.”

Arystoteles

lip 16, 2015

Życie z nastolatkiem jest jak wspinaczka na Mont Everest


„Kropla drąży skałę nie siłą lecz często padając” tak powiedział Owidiusz i stwierdzam, że działa to w  dwie strony [...]

Napisał: efros

„Kropla drąży skałę nie siłą lecz często padając” tak powiedział Owidiusz i stwierdzam, że działa to w  dwie strony.

 

Chcę żeby mój syn mnie słuchał… ( a ja go słucham?)

A ja chcę aby dobrze się uczył….. (ciekawe jaką ma zachętę?)

A ja, żeby wreszcie coś zaczął robić, mówię do niego po sto razy a on ciągle nic nie robi…szlag mnie trafia (wszyscy wiemy jak wygląda chomik kręcący się na karuzeli? Skoro jeden sposób jest mało skuteczny lub wcale – to co zrobić?)

I żeby wreszcie robiła porządek w pokoju….i przestała pyskować ( po co musi być porządek w pokoju i kto ma z tego korzyść?)

A  w ogóle to chciałabym aby moja córka spędzała z nami więcej czasu, ciągle zamyka się w pokoju i nic nie chce nam mówić ( jak wiele wiem o mojej córce?)

Ona ciągle spędza czas przed komputerem…nic nie robi w domu….zaczęła wagarować….siedzi na fejsie….gra na komórce….nie ma z nią rozmowy…..chodzi tylko skrzywiona i burczy (skąd się wzięły takie nawyki? )

A jak pytam – co w szkole to słyszę –„ nic” i tak zawsze ( jak wygląda „nic” mojej córki od „nic” w moim rozumieniu. Jak się mogę dowiedzieć czym jest „nic” mojej córki i – ważne- czy naprawdę chcę się tego dowiedzieć?)

Życie z nastolatkiem jest jak wspinaczka na Mont Everest – potrzeba się do tej wyprawy przygotować i w zasadzie tak się dzieje – przygotowujemy się całe dzieciństwo nastolatka – bo  w końcu zanim osiągnie te swoje 12 lat to  trochę wody upływa. Przecież trudno mówić o zaskoczeniu – wiemy, że ten „fajny” wiek zmagań wreszcie następuje i można zmierzyć się z przygodą. Żeby wspiąć się na szczyt i czuć prawdziwą frajdę ….no właśnie – jak poczuć frajdę z okresu dojrzewania córki czy syna?

KONTAKT

EFROS
Monika Goc
ul. Drukarska 11/13
30-348 Kraków,
tel. 608 605 140
tel. 503 682 672
mgoc@efros.pl biuro@efros.pl

Strona wykonana przez: PageView