Coaching zespołowy

„ Można przegrać, mając dobre konie,
ale nie można bez nich wygrywać”
[przysłowie]

Zespół to ludzie, którzy podejmują ze sobą interakcję aby pracować i osiągać wyniki. Efektywność zespołu może zostać zakłócona przez szereg czynników, które powodują jego destabilizację lub nawet rozpad. Aby dbać o rozwój zespołu i jego zdrowe funkcjonowanie stosujemy w pracy z Naszymi Klientami coaching zespołowy. Proces ten, oparty o analizę i dialog, prowadzi do poprawy wyników pracy zespołu i wspiera działania wszystkich jego członków.

Coaching zespołowy zakłada, że zespół wpływa na jednostkę, a jednostka wpływa na zespół. To wzajemne oddziaływanie oznacza, że zespół w ujęciu coachingowym to:

Żywy system, organizm,
w którym każdy członek zespołu stanowi niepowtarzalną część.

Zespół jest po to, aby przynosić dobre wyniki. Taki jest sens jego funkcjonowania.

W zespół wpisany jest jego potencjał. Osiąganie najlepszych wyników jest jak system naczyń połączonych. Uwolnienie potencjału wszystkich członków zespołu jest możliwe tylko wówczas, gdy współpracują.

Ludzie chcą pracować w dobrych zespołach, czyli takich, które osiągają wysokie wyniki. Są wówczas gotowi wnosić swój wkład.

Coaching zespołowy kierowany jest do wszystkich zespołów. Jak pokazuje nasze doświadczenie, nie ma znaczenia czy jego członkowie to nastolatkowie czy też dojrzali członkowie organizacji.  Pozytywne nastawienie i produktywność to kluczowe czynniki, decydujące o efektywności zespołów. Aby zadbać o właściwy poziom tych obszarów możesz wykorzystać właśnie coaching zespołowy.

Co zyskacie, jeśli zdecydujecie się na coaching zespołowy:

9

Nauczycie się jasno określać wasze priorytety, cele i strategie osiągania celów – zyskacie na czasie, swojej energii
i zdobędziecie nowe, cenne umiejętności,

9

Budować zaangażowanie i odpowiedzialność wszystkich członków zespołu. Dzięki temu wykonywane zadania powinny być rozdzielane adekwatnie do posiadanych kompetencji członków zespołu. Jednocześnie sprawdzicie, czy jesteście gotowi wspólnie tworzyć warunki do wzmacniania własnej  automotywacji oraz bezpiecznego uczenia się.

9

Wykorzystywać posiadane zasoby. Jak dotąd to najprostszy sposób na budowanie tożsamości z zespołem, w którym człowiek czuje się potrzebny i ważny bez względu na posiadane zdolności i umiejętności.

9

Określicie skuteczny dla was system podejmowania decyzji. Oprócz tego, co w tej dziedzinie działa całkiem dobrze
i sprawdza się w waszym środowisku pracy, dokonacie korekty tego, co wymaga poprawy i usprawnienia z punktu widzenia wszystkich członków zespołu.

9

Określicie pożądany model liderowania, który prowadzi
do efektywnego zarządzania zespołem. Coaching sprzyja transparentnej informacji zwrotnej od wszystkich członków zespołu, związanej ze stylem przywództwa oraz potrzebami ludzi.

9

Wypracujecie sposób, jak budować atmosferę pracy, która sprzyja wszystkim członkom zespołu i wpływa na jego produktywność.

9

Opracujecie strategie komunikacyjne, które będą miały znaczenie dla budowania atmosfery pracy, udzielania sobie feetbacku, motywowania i osiągania wspólnych celów.

9

Ustalicie, co możecie robić, żeby utrzymywać optymizm
i stosować zasady tolerancji. Dzięki takim zabiegom unikacie potencjalnych sytuacji konfliktowych, definiujecie granice wzajemnego szacunku i „szczerości”.

9

Określicie, jak prowadzić konstruktywny konflikt i czerpać
z niego korzyści dla współpracy zespołowej. Taki sposób prowadzenia dyskusji czy dialogu, w którym rodzą się nowe pomysły, innowacje czy postępowe wnioski.

Kiedy sięgać po coaching zespołowy?

9

Kiedy budujesz zespół i chcesz, aby członkowie zespołu określili ramy swoich oczekiwań, potrzeb, możliwości. Coaching dla młodego zespołu do doskonały sposób na integrację, określenie zasad współpracy, komunikacji i gotowości ludzi do angażowania się w jego budowanie.

9

Kiedy spada efektywność pracy zespołu i zaangażowanie jego członków.

9

Kiedy w zespole pojawiają się konflikty, które mają destrukcyjny wpływ na atmosferę pracy lub powodują, że ludzie rezygnują z przynależności do Twojej drużyny.

9

Kiedy atmosfera w zespole zostaje zaburzona z powodu zmian personalnych, w tym pojawieniu się nowych członków zespołu czy nowego lidera.

9

Kiedy brak jest skutecznej komunikacji, zaufania, dyskusji i dialogu.

9

Kiedy ludzie zaczynają unikać odpowiedzialności i koncentrują się na osiąganiu własnych korzyści.

9

Kiedy pojawiają się problemy w relacji lider- członkowie zespołu.

Wykorzystaj poniższy formularz kontaktowy i przyłącz się do Naszej Społeczności EFROS. Zyskujesz możliwość zadania pytania czy konsultacji w wybrany i dogodny dla Ciebie sposób.

Wystarczy  skontaktować się z nami. Jeśli coaching zespołowy uznasz za optymalne rozwiązanie Swoich potrzeb lub potrzeb Twojej organizacji – poprowadzimy Cię krok po kroku.

Pierwszy ruch wykonujesz TY.

Chcesz umówić się na coaching zespołowy lub zadać pytanie?
Wyślij wiadomość.

6 + 1 =