Motylki motywacyjne to krótkie zajawki, które w dowolny sposób możesz wykorzystać do rozmów z pracownikami, zespołem, ludźmi na kórych chcesz oddziaływać i wywierać wpłwy.

***

Jak to jest, że ludzie chcą odważnie zmieniać świat a tak bardzo są niechętni zmianom w sobie i wokół siebie?

Słyszałem ostatnio rozmowę managerów.

On: „ Nie chcę żadnej zmiany! Mam już wszystko porządnie poukładane. Wiem, co mam robić i nikt nie musi mi o tym przypominać. Moi ludzie też wiedzą, jak działać. Tyle wysiłku włożyłem w to, aby wszystko właściwie funkcjonowało, a tu przychodzi ktoś/coś i… miesza. Bo trzeba inaczej, lepiej, szybciej, wydajniej albo zmienia się dla samej zmiany. Jak ja nie cierpię takich sytuacji. Destabilizacji, chaosu, zamieszania, które zawsze towarzyszą takim procesom. I efekt, który jest tak bardzo nieprzewidywalny! Nie chcę żadnej zmiany!”

Ona: „No tak, tak… ale naprawdę nie chcesz żadnej zmiany?

On: ???

Ona: A może jednak? A może chciałbyś zmienić pensję? Na wyższą.
A może stanowisko? Na bardziej prestiżowe i odpowiadające twoim umiejętnościom i ambicjom?
A może…?”

On: … no tak … ale…”.

Tak chętnie zapominamy, że… świat jest zmianą!

I wszystko wokół nas, ba wszystko w nas, też jest zmianą!

Zmieniają się pory roku, pogoda, klimat. Zmieniają się ludzie naszego życia. Najbliższym przybywa zmarszczek i siwych włosów. Dzieci rosną w siłę, pięknieją i mądrzeją. A pamiętacie, co sprawiało nam radość 20 lat temu? A co teraz jest źródłem przyjemności?

Tak jak nic, co jest wokół nas nie jest stałe, tak i my, jeśli chcemy pięknego, pełnego sukcesów życia, nie możemy pozostać w bezczynności.

Po co zmieniać cały świat, skoro można zmieniać siebie?
Tym bardziej, że zmieniając siebie, na lepsze, zmieniam swój świat, na lepszy!

 

A mój świat jest światem tak wielu innych ludzi…